Fest Street Food štartuje už tento piatok v Kežmarku

3. aug 2021 | 2021, História

Možnosť pochutnať si na skvelom pouličnom jedle v jedinečnej atmosfére historického Kežmarku budú mať obyvatelia a návštevníci mesta od piatku 6. augusta do nedele 8. augusta.

Festival Fest Street Food prinesie množstvo unikátnych špecialít slovenskej aj zahraničnej kuchyne, ktoré prekvapia chuťové poháriky aj fantáziu. Do mesta pod Tatrami zavíta 15 unikátnych a štýlových stánkov a foodtruckov. Okrem gastronomického zážitku podujatie ponúkne aj spestrenie kultúrnym programom, počas ktorého vystúpia Juraj Bača Band, DJ Milan Lieskovský a Teáter Komika.

„Dobré jedlo spája ľudí, nehovoriac o tom, že vďaka nemu môžeme poznávať rôzne kultúry a zvyky. Aj preto som rád, že vďaka tomuto unikátnemu gastronomickému festivalu budú mať ľudia v Kežmarku možnosť ochutnať veľa vynikajúcich jedál, ktoré u nás nie sú úplne bežné,“ uviedol primátor mesta Ján Ferenčák, pod ktorého záštitou sa podujatie koná.

Aj tradičné jedlá sa dajú robiť moderným štýlom a ponuka Fest Street Food v Kežmarku bude naozaj rozmanitá – okrem klobások a langošov na festivale nájdete aj sladké a slané trdelníky, zapečenú zmrzlinu v burgri, bubble waffle či bravčové kolená v pivnom náleve.

Ďakujeme mestu Kežmarok za pozvanie a skvelú spoluprácu pri príprave tohto jedinečného podujatia. Veríme, že spojenie gastronomického umenia s kultúrnym programom vytvorí v historickom centre skvelú atmosféru. Účastníci ochutnajú tradičné jedlá a rôzne špeciality, ktoré môžu vyskúšať iba na festivaloch pouličného jedla. Naše food trucky a food stánky pripravia napríklad americké BBQ pripravované 4 hodiny v originálnom smokeri, zapekanú zmrzlinu v burgri, plnené hotdogy v domácich brioškách a mnoho iných streetfoodovych jedál,” dodala organizátorka Eva Jančíková z Art Café Štrba.

Pouličná kuchyňa, street food, má tradíciu v starovekom Grécku, Egypte, Číne a Peru. Pouliční predajcovia vtedy ponúkali chutné a rýchle lokálne pokrmy určené na priamu konzumáciu v rámci trhovísk. Dnes sa tento druh kuchyne spája s prepracovanou estetikou stánkov a food truckov v kombinácii s jedlami pripravovanými s precíznosťou a z tých najkvalitnejších surovín.

Vstupné na Fest Street Food v Kežmarku je zadarmo. Dôležité informácie pre návštevníkov sú k dispozícii na www.visitkezmarok.sk a na www.fsf.sk.